Durva hiba volt az Instagramon: bármelyik fiókot fel lehetett törni
Olyan biztonsági résre bukkantak az Instagramban, amely lehetővé tette (volna) a hackereknek, hogy kivétel nélkül bármelyik fiókot feltörjék.
Olyan biztonsági résre bukkantak az Instagramban, amely lehetővé tette (volna) a hackereknek, hogy kivétel nélkül bármelyik fiókot feltörjék.
Nem vádolható szűkmarkúsággal: több mint félmilliárd forintnak megfelelő összeget fizetett ki tavaly a Microsoft azoknak a biztonsági kutatóknak, akik sebezhetőségekre hívták fel a figyelmet. Idén még mélyebben fog a pénztárcába nyúlni a redmondi cég, és egy változásnak köszönhetően hamarabb megtörténhetnek a kifizetések.
Világszerte több országban is használnak már elektronikus rendszert a képviselő-választások és népszavazások lebonyolításához. Svájcban most arra biztatják az embereket, a tesztidőszak során próbálják meg feltörni a rendszert.
Emelte a tétet a Zerodium: akár kétmillió dollárt is hajlandó fizetni annak, aki az elvárásainak megfelelően talál sérülékenységet az Apple operációs rendszerében.
2011 óta hirdet rendszeresen hibavadász programot a Facebook. Az elmúlt időszakban annyi támadás érte a legnagyobb közösségi oldalt, hogy úgy gondolta, ideje megemelni a hibavadászok jutalmát.
Hibavadász programot jelentett be a Facebook. A cél, hogy ezzel megakadályozzon egy mostanihoz hasonló későbbi botrányt.
Elég biztonsági rést találni a Google Pixel telefonjában ahhoz, hogy sok millió üsse a szemfüles hibavadász markát. A Google még meg is emelte a legnagyobb kifizethető díjat.
Több mint 15 ezer dollárral (négymillió forintnál is többel) lett gazdagabb az az etikus hacker, aki a Google hibakeresőjében fedezett fel sebezhetőségeket.
Kissé szokatlan hibavadász (bug bounty) programot hirdetett a Google, de ami biztos: ezer dollárt, azaz több mint 260 ezer forintnak megfelelő összeget fizet minden feltárt hibáért.
Óriási hibavadász programot indított a Samsung, amely 38 mobilkészülékét érinti.
Miközben nálunk még mindig nem csillapodtak le teljesen a BKK-T-Systems üggyel kapcsolatos indulatok, a Microsoft újabb hibavadász programot hirdetett, és nem sajnálja a pénzt a hibákat feltáróktól.
A Pentagon után most az Egyesült Államok légiereje is meghackelhető, és ezt épp az Amerikai Védelmi Minisztérium kezdeményezte.
Az egyre gyakoribbá váló bug bounty, azaz hibavadász programokhoz csatlakozott egy méreteiben nem túl nagy, de annál bőkezűbbnek tűnő cég. A feladat: bebizonyítani, hogy feltörhető a jelszókezelője.
Eddig sem volt szűkmarkú a Google és a Microsoft a hibavadászokkal, most viszont mindkét techóriás tovább emelte a tétet, azaz a jutalmat.
Kiadta jelentését a Google azzal kapcsolatban, mennyit is fizetett ki tavaly a fehérkalapos hackereknek.
Routerei sebezhetőségével került nemrégiben a hírek élére a Netgear. Lépnie kellett, és ezért – többek között – hibavadász programot indított.
Valóban tekintélyes összeget ajánl fel egy cég annak, aki sebezhetőséget talál az iOS legújabb verzióiban. És nem, nem az Apple-ről van szó.
Hogy az Apple mennyire komolyan veszi termékei biztonságát, arra bizonyíték, hogy óriási összegeket áldoz a hibavadászatra.
Húszezer dollárjába, azaz több mint öt és fél millió forintjába került a legnépszerűbb pornóoldalnak egy nulladik napi sérülékenység.
Egy indiai biztonsági kutató egy kritikus sebezhetőséget fedezett fel a Facebookon, szerencsére gyorsabb volt, mint a rossz szándékú hackerek.